Maudymosi kostiumėlio evoliucija ant žmogaus kūno

Atėjus vasarai kiekviena mergina pagalvoja apie naują maudymosi kostiumėlį su kuriuo gali atrodyti tiesiog nepakartojamai. Maudymosi kostiumėliai perėjo labai ilgą revoliuciją, kol galiausiai atkeliavo iki mūsų laikų. Šiomis dienomis galime pasidžiaugti labai didelėmis variacijomis ne tik spalvų ir raštų pasirinkime, bet ir modelių, kurie pritaikyti kiekvienai moters figūrai. Teigiama, jog patys pirmieji maudymosi kostiumėliai civilizuotoje Antikos valstybėje buvo iš jūros putos. Visas grožybes moterys paslėpdavo po plonais sluoksniais natūralaus jūros teikiamo vandens purslais. O kaip medžiaginis maudymosi kostiumėlis atkeliavo iki mūsų dienų?

Jūra skirta ne maudytis…

Kiekvienas bent kiek logiškai įvertinęs aprangą kuri buvo anksčiau ir yra dabar pastebėtų tendenciją, jog kuo toliau, tuo mažiau medžiagos. Ir tai taikytina taip pat ir maudymosi kostiumėliams. Apskritai jei grįžtume bent kelis amžius atgal pamatytume, kad maudynių mišrioms publikoms paprasčiausiai nebūdavo. Pakrantės būdavo skirtos ateiti ir ramiai apmąstyti gyvenimą, bet jokiu būdų nenusimesti drabužių ir nelėkti maudytis. Tai nereiškia, jog tokiuose telkiniuose niekas nesimaudydavo. Paprasčiausiai niekas tokio ritualo neatlikdavo viešai.

Padorumas galiojo ir maudynių metu

Atsiradus madai nusimaudyti sūriame jūros vandenyje, vien dėl naudos paplūdimiai būdavo griežtai skiriami į vyriškus ir moteriškus. Tiek vienuose, tiek kituose visi asmenys būdavo apsirengę praktiškai nuo galvos iki kojų. Nuogo kūno plotelių būdavo labai mažai, o jei jie pasimatydavo tai jau buvo pirmas žingsnis link ištvirkimo – manydavo daugelis. Vaikinams maudymosi situacija dėl aprangos nebuvo tokia nepatogi. Štai moterys turėdavo maudytis su ilgomis suknelėmis. Maža to, jos neturėdavo teisės nusiimti kepurės ar kojinių. Niekas giliai nebrisdavo, nes egzistavo galimybė, jog galima paskęsti.

Modernas, arba kuo mažiau medžiagos ant kūno

Kuo toliau tuo medžiagos maudymosi kostiumėliuose vis labiau mažėjo. Šiuolaikinės moterys drąsiai vaikšto visiškai nuogos bendruose paplūdimiuose. Nors tai vis dar pritraukia daug neigiamų reakcijų, kai kurie nesivaržydami demonstruoja savo nuogą kūną. Tiesa, net ir vientisi maudymosi kostiumėliai neužleidžia savo pozicijų. Paprasčiausiai jie padeda paslėpti figūros trūkumus.

Kiekviena moteris, kuri kartais pagano akis maudymosi kostiumėlių jūroje gali nustebti kokie nauji modeliai yra kuriami. Keisčiausia, jog jie populiarūs ne tik ant podiumo, bet ir paprasčiausiame paplūdimyje. Šiuolaikiniai maudymosi kostiumėliai gaminami ir iš plastikos ar vilnos, ir kailio. Moteris su kailiniu maudymosi kostiumėliu paplūdimyje atrodo gana keistai. Turbūt jei ir labai karšta, tačiau aukos vien dėl mados nesibaigia. Galbūt ateityje sulauksime dar didesnių naujovių, kurios šiomis dienomis gal ir priblokš, tačiau už kelių metų atrodys visiškai normalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *